Schilthorn – Piz Gloria

Vyjeďte na Schilthorn zdarma v rámci svého Swiss Travel Passu. Den začnete brunchem ve výšce 2 970 m n. m. v 360° restauraci s úchvatnými výhledy na okolní hory. Následujte stopy Jamese Bonda na výstavě Bond World nebo na stezce 007 Walk of Fame. Pohled na horizont, který zahrnuje více než 200 vrcholů včetně linie „Swiss Skyline“ Eigeru, Mönchu a Jungfrau z vyhlídkové plošiny Piz Gloria View, je jednoduše nádherný.

Bližší informace naleznete zde.


Vzrušující stezka na Birgu

Mezistanice Birg je velkolepě usazená na skalním masivu. Užijte si výhled ze Skyline Walk: platforma otevírá nové perspektivy, panorama se světově známou linií Swiss Skyline Eigeru, Mönchu a Jungfrau je jedinečné. Nová skalní stezka Thrill Walk vede z terasy Birgu vertikálně dolů strmou skalní stěnou. Souhra vzduchu, kovu a skla má speciální efekt. Adrenalinový zážitek zaručen!

Bližší informace naleznete zde.


Iglú vesnice na Schilthornu

Schilthorn již tradičně nabízí svým zimním hostům návštěvu iglú vesničky, ve které si vychutnáte krémové fondue a osvěžující drinky ve stylu agenta 007. Iglú vesnička bude v provozu od 14. 12. 2018 až do 5. 5. 2019.

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější sjezdovka

Zažijte vskutku adrenalinový sjezd na nejstrmější sjezdovce lyžařského regionu Jungfrau s názvem “Direttissima“. Tato sjezdovka pro odvážné nabízí sklon až 88 %, začíná u stanice Birg a vede přímo k Engetalu.

Bližší informace naleznete zde.


Skimovie

Nechte si zaznamenat váš sjezd na sjezdovce v Maulerhubel na video. Na startu stačí přiložit svůj skipas k senzoru a vyrazit. Během vašeho sjezdu vás snímá několik kamer rozmístěných po celé sjezdovce a výsledné video si v cíli můžete nechat poslat na e-mail nebo rovnou nasdílet na vaš facebookový profil.

Bližší informace naleznete zde.


Sáňkařské safari v Mürrenu

Využijte sáňkařského skipasu Toboggan day ticket Mürren – Schilthorn, se kterým si užijete parádní sáňkařské safari. Lanovkou vyjedete z Mürrenu do Allmendhubelu, odkud sjedete přes Sonnenberg na Schiltgrat. Odtud můžete vyjet lankovou na začátek sáňkařské dráhy Apollo, která vede přes Schiltalp zpět do údolí.

Bližší informace naleznete zde.


Schilthorn ve skipasu TOP4 SKIPASS

Až do 16. 12. 2018 můžete zakoupit lyžařský skipas, který v sobě zahrnuje střediska Adelboden-Lenk, Gstaad, Jungfrau Ski Region a Meiringen-Hasliberg za speciální cenu 666,- CHF (normální cena je 950,- CHF).

Bližší informace naleznete zde.


Stálá Ski Cross Run

Ve Wintereggu si můžete vychutnat novou ski cross sjezdovku o délce 1,2 km, na kterou se pohodlně dostanete sedačkovou lanovkou. Region je známý i tím, že se zde pořádá Audi Ski Cross Tour.

Bližší informace naleznete zde.


Paraglide v Mürrenu

Milovníci adrenalinu by měli v Mürrenu využít nabídky v podobě tandemového letu paraglidem. Zkušení piloti s vámi vyskakují kousek nad stanicí lanovky a od vás je požadováno rozeběhnout se a nebát se, úvodní instruktáž je již v ceně seskoku. Ve chvíli, kdy přelétáte hranu údolí a otevírá se vám výhled dolů ani nedutáte nadšením. Celý let trvá ca 20 minut a osobně ho můžeme doporučit. Cena letu je 180,- CHF, ale zážitek za tu cenu rozhodně stojí.

Bližší informace naleznete zde.


Trümmelbašské vodopády

O síle vody odtékající z ledovců vás přesvědčí Trümmelbašské vodopády, celkem 10 různých vodopádů stékajících z ledovců z okolí Jungfrau, se proplétají, duní a hloubí si cestu ve skále. Nahoru vás vyveze výtah, k místu vás dopraví poštovní autobusy po trase Lauterbrunnen – Stechelberg. Vodopády jsou otevřené v letní sezoně a procházíte se zde mezi bouřící vodou po zpevněných chodníčcích. Na návštěvu si rezervujte minimálně 1 hodinu, ale raději více. Za vteřinu tudy proteče až 20.000 litrů vody!

Bližší informace naleznete zde.


Hotel Alpenruh v Mürrenu

Alpský hotel Alpenruh se nachází ve vesničce Mürren, do které se dostanete lanovkou ze Stechelbergu nebo kombinací lanovky a vlaku z Lauterbrunnenu. Hotel je umístěn v centru vesničky u stanice lanovky na Schilthorn a vede ho místní hoteliér, hotel samotný nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholky.

Bližší informace naleznete zde.


Půvabný Gimmelwald

Až pojedete na Schilthorn, udělejte si čas i na procházku v Gimmelwaldu, půvabném a autentickém místě se sýrárnou, hotýlky a restauracemi, a hlavně klidem od rušných lyžařských středisek, která jsou nedaleko.

Bližší informace naleznete zde.


Schilthorn Cableway Ltd.
Höheweg 2
CH-3800 Interlaken
T. +41 33 856 21 50
E-mail: info@schilthorn.ch
WEB: www.schilthorn.ch