Ochutnejte Švýcarsko s CK Hoška, 8. 8. – 14. 8. 2018

Poznávací zájezd s vycházkami do nádherné země v samém srdci Evropy. Bernské a Walliské Alpy – místa, kde se představa o kráse alpské krajiny stává skutečností. Zde leží Švýcarsko, které známe z barevných prospektů. Švýcarsko je plné přírodních krás a většinu rozlohy tvoří Alpy, dosahující výšky přes čtyři tisíce metrů. Vždyť je také jednou z nejnavštěvova­nějších zemí Evropy. Čeká vás atraktivní ubytování v Grindelwaldu s výhledem na severní stěnu Eigeru.

Rýnské vodopády - Curych - Luzern - Pilatus - Bernské Alpy – Jungfraujoch – Bern – Emmental - Walliské Alpy - Zermatt – Gornergrat

Více informací u organizátora zájezdu CK HOŠKA naleznete zde.
Kompletní nabídka cyklo zájezdů a pěší turistiky ve Švýcarsku s CK HOŠKA.


Srdce Švýcarska, 15. - 19. 8. 2018

Navštivte s námi centrální část Švýcarska kolem Vierwaldstättského jezera, vyjeďme na Pilatus, podívejme se do Lucernu. Následně zamíříme pod nejvyšší vrcholy Walliských Alp, do Zermattu pod legendární Matterhorn. Na závěr uvidíme nejdelší Alpský ledovec Aletschgletscher, Ženevské jezero s majestátním hradem Chillon a luxusním letoviskem Montreux.

Lucern - Vierwaldstättské jezero - Pilatus - Brünigpass - Hasli - Grimselpass - Wallis - Goms - Fiesch - Zermatt - Matterhorn - Gornergrat - Aletschský ledovec - Gornergratský ledovec - Monte Rosa - Dom - Täschhorn - Eggishorn - strž Lammaschlucht - hrad Chillon - Ženevské jezero - Montreux

Více informací u organizátora zájezdu CK ČiLe naleznete zde.
Švýcarský hvězdný trojlístek - do říše ledové panny, 9. - 13. 5. 2018 a 29.8. - 2. 9. 2018

Pojeďte s námi na pár dnů do kouzelného ledového světa Bernských Alp, pod Jungfrau (Panna), Mönch (Mnich) a Eiger (Požírač). Vyjedeme krásnými historickými zubačkami na Jungfraujoch (Top of Europe), Harder Kulm i Schynige Platte. Využijeme i lanovku na First, kde nás čekají úžasné výhledy na masív Eigeru a krásné procházky po vyhlídkových chodnících. Prohlédneme si malebný Grindelwald i legendární Interlaken či velkolepé Trümmelbachské vodopády.

Jungfrau (Panna) - Mönch (Mnich) - Eiger (Požírač) - vlaky a zubačky na Jungfraujoch (Top of Europe) - Kleine Scheidegg – Schynige Platte - Harder Kulm - First - Trümmelbachské vodopády - Grindelwald - Lauterbrunnen - vodopád Staubbach - Interlaken (Mezijezeří) - Brienzersee - Thunnersee - Bernské Alpy

Více informací u organizátora zájezdu CK ČiLe naleznete zde.Školní zájezdy do Švýcarska s V-TOUR

Cestovní kancelář V-TOUR organizuje pro školy zájezdy za zajímavostmi Švýcarska. Mezi nejpopulárnější místa patří například Ženeva, Bern, Kostnice, ale i CERN, TECHNORAMA, čokoládovna Nestlé a Rýnské vodopády.

Bližší informace o nabídkách V-TOUR naleznete zde.
Švýcarské Alpy v Jungfrau regionu a Jungfraujoch – Top of Europe

Neobyčejně malebnou krajinu a úchvatné údolí se 72 vodopády spatříte v Lauterbrunnenu. Okouzleni budete Luzernem s nejstarším krytým kamenným mostem v Evropě. Navštívíte Trümmelbachské vodopády. Vláčkem na Jungfraujoch – Top of Europe (nejvýše položená železniční stanice v Evropě) a do Mürrenu (vesnice bez automobilového provozu). Procházka Grindelwaldem a k Bachalpsee, lanovkou na First, Zubačkou na Schynige Plate s botanickou zahradou. Túra na Birg a Schilthorn s visutým mostem - Thrill Wallk a slavnou otáčecí restaurací a bondovkou.

Více informací najdete na bohemian-tour.cz
Horská turistika ve Walliských Alpách

10denní zájezd s horskou turistikou na dohled od Matterhornu. Na zájezdu nebudeme zdolávat zaledněné čtyřtisícovky, ale vychutnáme si poctivé horské túry v úchvatné krajině samotného srdce Alp. Z vrcholů, sedel a horských chat budeme obdivovat zdejší ledovce a vrcholy, na kterých se psala historie horolezectví. Mimo jiné se podíváme k ledovci Schwarzbergglet­scher, chybět nemůže ani túra pod symbol oblasti Matterhorn, projdeme se nad ledovcem Aletsgletcher a vystoupíme i na 3 206 m vysoký vrchol Jegihorn.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.
Davos - nejlepší MTB oblast Evropy

6denní MTB cyklozájezd do ráje všech bikerů. V okolí horského střediska Davos na jihovýchodě Švýcarska se nachází jedna z nejlepších singletrailových oblastí v Evropě. Množství trailů je neskutečné a za 4 dny určitě vše neprojedeme. Když k tomu přidáme neomezené použití pěti lanovek, přírodní scenérie, možnost jezdit prakticky po všech horských stezkách a dokonalé služby, pochopíme, proč je Davos králem mezi MTB středisky Evropy.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.
Do Švýcarska exkluzivně nejen za vínem

Pojeďte s námi do Švýcarska na netradiční zájezd. Všechny ochutnávky vín i večeře jsou již v ceně! Navštívíte pitoreskní oblast Jury, kamenná středověká městečka, malebné louky s divokými koňmi. Zjistíte, co je Hlava mnicha, a také ji ochutnáte... Porovnáte bílá švýcarská vína z oblasti Baseland a Jura se soudními alsaskými víny a víny Černého lesa. Setkáte se s místními vinaři nad jezerem Biel nejen u vína, ale také u večeře s grilovanými specialitami... A nebudou chybět ani lanovky a lodní výlet - to vše vám dopřeje Zlatý lístek nezapomenutelné hory Pilatus!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Nejkrásnější města, hory a jezera

Vydejte se s námi za kouzlem dávných časů do skanzenu Ballenberg, ozubnicovou železnicí na Schynige Platte za nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku a otáčivou lanovkou Rotair až na vrcholek Titlisu do světa sněhu a ledu. Nechte se ohlušit hřmícími vodopády Reichenbachfall. Navštivte města UNESCO – Bern a Lucern. Plavte se po Thunském jezeře a Vierwaldstätter­see, odkud budete moci vystoupat zubačkou na „Královnou hor“ Rigi Kulm s úžasnými výhledy na 13 jezer v údolí . . . poznejte s námi srdce Švýcarska!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.
Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Chcete znát domov bernardýnů? Víte, jak Sv. Bernard zachraňoval život v nebezpečném horském průsmyku? Chcete vyjet na nejvyšší horu Evropy? Pak jeďte s námi do Valisu, oblasti, kde zasněžené stráně sousedí s vinicemi, ve kterých se rodí vynikající hutná červená vína. Spolu s námi budete žasnout, kde se vzaly cenné sbírky Picassa, van Gogha, Cézanna a sochy da Vinciho v nevelkém městečku Martigny, ve kterém se s bernardýny i pomazlíte... A jen kousek odtud budete stát u nejdelšího ledovce Evropy...

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK TRAVEL 2002 naleznete zde.Raftingové klenoty Švýcarska – Grand Canyon VORDERRHEIN a ENGADIN – přední Rýn a INN

Jeden z reklamních sloganů hovoří o Švýcarsku jako o zemi, kde jsou hory doma, a vy sami se můžete přesvědčit, že nejenom hory, ale i divoké horské řeky. Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci. Odměnou za nacestované kilometry Vám bude kvalitní divoká voda s kulisou alpských velikánů. Splujeme si Evropské veletoky RÝN a INN v místech, kde jsou ještě divokými řekami prodírajícími si cestu horskými kaňony.

Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci.

Více info na www.ckklic.cz.
Poznávací zájezdy do Švýcarska s CK EMMA

CK EMMA nabízí v roce 2017 a 2018 několik velice zajímavých zájezdů do Švýcarska. V nabídce jsou například tématické zájezdy zaměřené na vlaky, hory, vinice a města.

Aktuální nabídku naleznete zde.
Švýcarské železnice – světové dědictví UNESCO

5denní poznávací zájezd na téma švýcarských horských vlaků:

 • Jízda vlakem po trase Bernina Expressu z Poschiava do průsmyku Bernina;
 • prohlídka sv.Mořice a dále jízda vlakem po trase Glacier Expressu přes světoznámý viadukt Landwasser až do Tiefencastelu;
 • jízda vlakem z Churu do Arosy (a zpět) přes množství serpentin, mostů a tunelů;
 • jízda vlakem z Filisuru do Davosu přes viadukt Wiesen (s výškou téměr 90m nejvyšší v celé Rhétské dráze);
 • výjezd zubačkou na Schatzalp – vyhlídkové místo nad Davosem;
 • jízda vlakem Rhätische Bahn hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu;
 • lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee a prohlídka Luzernu.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.
Pěší turistika u Matterhornu

8denní zájezd s turistikou, v rámci kterého mimo jiné navštívíte:

 • přehradu Mattmark
 • Zermatt
 • jezero Schwarzsee pod Matterhornem
 • Saas-Fee a otáčivou restauraci Mittelallalin (3 460 m n. m.)
 • Sunneggu s jezírkem Leisee
 • horskou chatu Britania (3 030 m n. m.)
 • Hohsaas a Almagelleralp
 • Montreux a vodní hrad Chillon u Ženevského jezera

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.

Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK INEX naleznete zde.